Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 14.04.2024 r. III Niedziela Wielkanocna

1.Biskupi Polscy wzywają nas do modlitwy w obronie życia. “Bóg daje życie i sposób na życie – zaufajmy Mu”.
2.W tym tygodniu:
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 18.00
– w piątek –Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
– w najbliższą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza – będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne. Tego dnia taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach.
3.Alumni naszego Seminarium zapraszają na sztukę pt. „PRYMAS”, o Bł. Ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim na 26 Kwietnia, godz. 19.00. Zapisy na autokar w zakrystii u ks. Adriana. Zapraszamy scholę, ministrantów, grupy modlitewne i wszystkich chętnych.
4.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
-Tomasz Szczygielski, kawaler ze Zbulitowa Dużego, parafia tutejsza i Magdalena Kolasik, panna z Woli Osowińskiej, parafia Wola Osowińska. Zapowiedź druga.
– Mateusz Prokopiuk, kaw. Z ul. Polnej, parafia tutejsza i Maria – Zuzanna Dudkiewicz, panna z ul. Kleeberga, parafia Kock. Zapowiedź pierwsza.
– Marek Kiewel, kawaler i Joanna Bober, panna. Obydwoje zamieszkali na ul. Żeromskiego, parafia tutejsza.
5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.
6.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:
– Ks. Prałat Witold Och – były proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie, kiedyś wikariusz Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Przeżył 83 lata, Jego pogrzeb w środę o godz. 12.00 w Legionowie.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

Ogłoszenia parafialne 07.04.2024 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na godz. 15.00 zapraszamy na specjalne Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego, z przywilejem zyskania Odpustu zupełnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2.Dzisiaj również przypada I niedziela miesiąca:
– godz. 10.00 spotkanie z Kółkami różańcowymi
– godz. 11.00 Suma z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją Eucharystyczną.
3.W tym tygodniu:
– w poniedziałek – 8 kwietnia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia przeżywamy Dzień Świętości Życia – modlimy się za dzieci nienarodzone.
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 18.00
– w piątek –Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
4.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
-Tomasz Szczygielski, kawaler ze Zbulitowa Dużego, parafia tutejsza i Magdalena Kolasik, panna z Woli Osowińskiej, parafia Wola Osowińska. Zapowiedź pierwsza.
5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

Ogłoszenia parafialne 31.03.2024 r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Alleluja Przeżywamy Wielką Tajemnicę Wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
2.Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia łączymy się w modlitwą z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Tego dnia na godz. 11.00 prosimy dzieci, które obchodziły Drogę Krzyżową o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami. Zostaną wręczone drobne niespodzianki.
3.Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przygotowująca nas do Święta Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę tj. 7 kwietnia. Tego dnia na godzinę 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4.Przeszliśmy na czas letni. Msze święte popołudniowe w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00.
5.Ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.W tym tygodniu:
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
– w czwartek – I miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych
– w piątek – I miesiąca – Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
– w sobotę – I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion o godz. 17.00.
– w najbliższą niedzielę – I miesiąca – Niedziela Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11.00, przychodzą wszystkie dzieci przygotowujące się do Komunii św. Natomiast o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Taca na CARITAS diecezji siedleckiej.
7.Za tydzień w niedzielę będzie z nami nasz misjonarz ksiądz Jan. Wygłosi on Słowo Boże i zbierze ofiary na misje.
8.Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji miejsca przechowania „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego Paniom Annie Rychlik i Małgorzacie Jeruzalskiej.
9.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Antoniuk Hubert, kawaler z Żabikowa, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim i Kamila Koczkodaj, panna z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza. Zapowiedź trzecia.
10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.
11.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Wołek – lat 69, z ul. Osiedlowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ogłoszenia parafialne 24.03.2024 r. Niedziela Palmowa

1.Dzisiaj poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami o godz.11.00, natomiast o godz. 17.00 w naszym kościele Msza św. za Ojczyznę. Po Mszy świętej udamy się na wspólną Drogę Krzyżową ulicami Radzynia Podlaskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie.
2.Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na trwający okres wielkiego postu została przeniesiona na dzień 8 kwietnia.
3.W tym tygodniu:
– w poniedziałek – po Mszy św. o godz. 17.00 krótkie spotkanie z osobami czytającymi Słowo Boże. Zapraszamy wszystkich czytających oraz chcących do nich dołączyć.
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
– w czwartek – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Później nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania „Ciemnicy”. Adoracja do godz. 21.00.
– w piątek – Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Czuwamy od godziny 8.00 do 18.00, a po Liturgii do godziny 21.00.Tego dnia w Kościele adorujemy Krzyż i śpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary składane przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie.
– w sobotę – Wielka Sobota – Trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 8.00 do 18.00. Tego dnia odbywa się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, w kościele o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Poświęcenie na wioskach w Ustrzeszy, Stasinowie i Zbulitowie na godzinę 8.00 poprosimy o samochód z Ustrzeszy. Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody oraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 18.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
4.Święta Zmartwychwstania Pańskiego:
– Niedziela Zmartwychwstania – 31 marca – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
– Poniedziałek Wielkanocny – 1 kwietnia – Msze św. według porządku niedzielnego, godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Tego dnia prosimy dzieci, które obchodziły Drogę Krzyżową o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami. Zostaną wręczone drobne niespodzianki.
5.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji parafialnych oraz za ofiary składane na kwiaty i za kwiaty Panu Wojciechowi Wójtowiczowi.
6.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Antoniuk Hubert, kawaler z Żabikowa, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim i Kamila Koczkodaj, panna z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza. Zapowiedź druga.
7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.

Ogłoszenia parafialne 17.03.2024 r. V Niedziela Wielkiego Postu

1.Trwamy cały czas na modlitwie za naszą Ojczyznę, zgodę Narodową i poszanowanie życia – Nowenną przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.
2.Dzisiaj odbywa się uroczyste otwarcie Pałacu Potockich. Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Zaprasza Pan Burmistrz z Radą Miasta.
3.Przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym tygodniu w dniach od czwartku 21 marca do soboty 23 marca będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje Wielkopostne. Przez ten duchowy czas rekolekcji po patronatem Św. Józefa poprowadzi ks. Michał Rodak – proboszcz z Parafii Witoroż. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobota 15 minut przed każdą Mszą św.

Program rekolekcji:

Czwartek 21 marca:
09.00 – Msza św. z nauką ogólną
11.00 – Msza św. z nauką ogólną
16.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży
18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Piątek 22 marca – I dzień spowiedzi:
09.00 – Msza św. z nauką ogólną
11.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych
15.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci
16.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży
17.15 – Droga Krzyżowa dla dorosłych
18.00 – Msza św. z nauką ogólną dla mężczyzn

Sobota 23 marca – II dzień spowiedzi:
09.00 – Msza św. z nauką ogólną
10.30 – Modlitwa Wypominkowa
11.00 – Msza św. z nauką dzieci i młodzieży
16.00 – Msza św. z nauką ogólną
18.00 – Msza św. z nauką ogólną dla kobiet

W czasie rekolekcji nie ma wolnych dni od szkoły, dlatego dzieci i młodzież zapraszamy w czwartek i w piątek na godz. 16.00, natomiast w sobotę na godz. 11.00. Zapraszamy do udziału również dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, w sobotę zostaną rozdane modlitewniki.
4.W najbliższy piątek tj. 22 marca udamy się do chorych. Zatroszczmy się wśród swoich najbliższych o to, aby każda osoba chora mogła skorzystać z Sakramentów Świętych. Zapisy w zakrystii.
5.W tym tygodniu:
– w wtorek – 19 marca – Uroczystość Świętego Józefa. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00.
6.Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami o godz. 11.00.
7.Nasze parafie Radzyńskie w Niedzielę Palmową organizują wspólną Drogę Krzyżową ulicami Radzynia Podlaskiego. Rozpoczniemy ją w naszym Kościele Mszą św. o godz. 17.00, a zakończymy w Sanktuarium MBNP. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie.
8.Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty.
9.Można nabyć świece wielkanocne i baranki od ministrantów pod chórem. Kosz świecy – 20 zł, Baranka – 10 zł. Zostały ostatnie sztuki.
10.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Antoniuk Hubert, kawaler z Żabikowa, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim i Kamila Koczkodaj, panna z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza. Zapowiedź pierwsza.
11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.