Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023r. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

 1. Jutro wspomnienie św. Rity z Cascii – w Borkach o godz. 17.00 uroczystość z udziałem Ks. Bpa Henryka Tomasika
  • we wtorek – 23 miesiąca – spotkanie Bractwa Strażników Kościoła
  • w środę wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych, Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po Nabożeństwie majowym, w swoich modlitwach pamiętamy o ks. Biskupie Kazimierzu Gurdzie w 9 rocz. Ingresu do Katedry Siedleckiej.
 2. Najbliższa niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 3. W dniach 9 – 11 czerwca w Pratulinie “Jerycho Młodych” – spotkanie młodzieży katolickiej naszej diecezji. Zapraszamy młodzież szczególnie tegorocznych bierzmowanych. Zapisy na wyjazd u ks. Michała.
 4. Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podl Pan Zbigniew Czuryło zaprasza uczniów do naszej nadzwyczajnej szkoły talentów – zapisy do 25 maja.
 5. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w tym tygodniu na przygotowania do uroczystości we wtorek, środę i czwartek na 17.30.
 6. Dziękuję za zorganizowanie modlitwy o urodzaje, Boże błog. i uświęcenie pracy ludzkiej mieszkańcom: Ustrzeszy, Radzynia Podlaskiego ulic: Podlaskiej, Leśnej, Polnej, Powstania styczniowego, Zielonej, Akacjowej, Klonowej, Dębowej, Sitkowskiego, Osiedlowej, Bł. Męczenników Podl., Zbulitowskiej, Baczyńskiego, Lisowskiego i Raymonta. Składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary (…)
 7. Poświęcenie pól w tym tygodniu:
  • Dzisiaj godz. 13.00 w Stasinowie.
  • We wtorek 23.05 godz. 17.00 ul. Wicznicka, Lubelska, Chełmońskiego, Malczewskiego, Matejki i Wyspiańskiego.
  • W środę 24.05. godz. 17.00 ul. Słowackiego, Mickiewicza i Brzechwy
  • W czwartek 25.05. godz. 17.00 ul. Konopnickiej, Broniewskiego i Żeromskiego
  • W sobotę 27.05. godz. 16.30 ul. Reja, Prusa, Orzeszkowej, Kochanowskiego i Kasprowicza.
 8. Spisywanie aktów chrztu w piątek od godz. 16.00
 9. W piątek Dzień Matki – modlimy się za nasze Drogie Mamy.
  • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową za zmarłych od godz. 17.00
 10. W niedzielę 28 maja od godz. 14.00 w Ustrzeszy z Mszą św. – Gminny Dzień Dziecka. Zapraszamy w imieniu Pana Wiesława Mazurka – Wójta Gminy Radzyń Podlaski.
 11. Czytajcie prasę katolicką!
 12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności + Piotr KANIEWSKI l. 53 z Ustrzeszy. Jego pogrzeb jutro godz. 14.00 Różaniec a po nim Msza św. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen.
 13. ZAPOWIEDZI:
  • Paweł SKORUPSKI kawaler z Garnowa Dużego, parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Gołyminie i Agnieszka GOLEC panna z ul. Powstania styczniowego, parafii tutejszej – zapowiedź trzecia.
  • Marek PIEŃKOWSKI kawaler z Siedlec par. Ducha Świętego i Emilia NOWAKOWSKA panna ze Zbulitowa Dużego, parafii tutejszej – zapowiedź druga.
  • Witold Paweł KULENTY kawaler z ul. Powstania styczniowego, parafii tutejszej i Kinga SAWICZ panna z ul. Lubelskiej, parafii tutejszej – zapowiedź druga.
  • Rafał LESZCZ kawaler ze Stasinowa, parafii tutejszej i Natalia Kinga NOWOSZ panna z Grabowca, parafii p.w. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim – zapowiedź druga.

image_printDrukuj