Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16.04.2023r.

JEZU UFAM TOBIE – MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS I ŚWIATA CAŁEGO.

 1. W Święto Miłosierdzia połączone z “Godziną Miłosierdzia” zapraszamy na godz. 15.00 na specjalne Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z ucałowaniem relikwii Apostołki Miłosierdzia Bożego św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dzisiejsza taca na CARITAS diecezjalną.
 2. Klasy VIII przygotowują się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, którego udzieli w czwartek 20 kwietnia J.E. Ks. Bp Grzegorz Suchodolski o godz. 16.00.
  • Obowiązkowa Nowenna dla kandydatów do Bierzmowania codziennie z Mszą św. popołudniową.
  • W poniedziałek 17 kwietnia o godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, ich świadków, Rodziców i rodzin. Po spowiedzi o godz. 17.00 próba generalna przed Bierzmowaniem.
 3. Razem z sakramentem Bierzmowania będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość wprowadzenia Relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy na to ważne wydarzenie.
 4. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00
 5. W piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego z modlitwą wypominkową od 17.30.
 6. W najbliższą niedzielę na Sumę o godz. 11.00 specjalne zaproszenie kierujemy do klas III przygotowujących się do swojej uroczystości komunijnej i klas IV.
 7. Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski, przeniesiona z niedzieli 23. kwietnia na poniedziałek 24 kwietnia.
 8. Zbiórka elektrośmieci, której celem jest pomoc misjonarzom od 17 do 19 kwietnia. Elektrośmieci zostawiamy pod wiatą na placu kościelnym. Ich odbiór w środę 19 kwietnia o godz. 14.00. Dziękujemy za okazaną pomoc dla misjonarzy.
 9. Czytajcie prasę katolicką!
 10. Zapowiedzi przedślubne.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
  • Krzysztof SKRZYMOWSKI z ul. Osiedlowej
  • Stanisław LIP l. 61 z ulicy Broniewskiego. Jego pogrzeb w poniedziałek 17. kwietnia o godz. 09.00 Różaniec a po nim Msza św.
   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.
 12. Zapowiedzi
  • Grzegorz OLKO kawaler z ul. Zielonej parafii tutejszej i Kornelia MACIEJEWSKA panna z Turowa parafii p.w. św. Antoniego – zapowiedź trzecia.
  • Damian LEMIESZEK kawaler z Tchórzewa parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Kocku i Klaudia KOWALIK panna z Ustrzeszy parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza.
  • Kamil Michał WOJTAŚ kawaler z ul. Zbulitowskiej i Karolina Anna ZIELNIK panna z ul. Matejki oboje parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza.

image_printDrukuj