Ogłoszenia parafialne 31.03.2024 r. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy. Alleluja Przeżywamy Wielką Tajemnicę Wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
2.Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia łączymy się w modlitwą z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Tego dnia na godz. 11.00 prosimy dzieci, które obchodziły Drogę Krzyżową o przyniesienie plansz z zebranymi obrazkami. Zostaną wręczone drobne niespodzianki.
3.Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przygotowująca nas do Święta Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę tj. 7 kwietnia. Tego dnia na godzinę 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4.Przeszliśmy na czas letni. Msze święte popołudniowe w dni powszednie odprawiane będą o godz. 18.00.
5.Ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.W tym tygodniu:
– w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. o godz. 17.00
– w czwartek – I miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych
– w piątek – I miesiąca – Nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Modlitwa wypominkowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
– w sobotę – I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion o godz. 17.00.
– w najbliższą niedzielę – I miesiąca – Niedziela Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu z procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11.00, przychodzą wszystkie dzieci przygotowujące się do Komunii św. Natomiast o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi. Taca na CARITAS diecezji siedleckiej.
7.Za tydzień w niedzielę będzie z nami nasz misjonarz ksiądz Jan. Wygłosi on Słowo Boże i zbierze ofiary na misje.
8.Dziękujemy za ofiary na kwiaty i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wykonanie dekoracji miejsca przechowania „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego Paniom Annie Rychlik i Małgorzacie Jeruzalskiej.
9.Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
– Antoniuk Hubert, kawaler z Żabikowa, parafia MBNP w Radzyniu Podlaskim i Kamila Koczkodaj, panna z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza. Zapowiedź trzecia.
10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości, Rycerz Niepokalanej i Mały Rycerzyk.
11.W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Wołek – lat 69, z ul. Osiedlowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

image_printDrukuj