Ogłoszenia parafialne 17.12.2023 r.

1.Dzisiaj kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Podziękujmy najpierw Bogu za ten czas ćwiczeń duchowych. Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście Aleksemu za trud przeprowadzenia tych rekolekcji i za podzielenie się swoją wiarą.
2.Dzisiaj o godz. 15.00 w Białce Uroczystości wigilijno – opłatkowe z udziałem ks. Bp Kazimierza Gurdy, organizowane przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka.
3.W czwartek opłatek strażacki o godz. 9.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim – zapraszamy strażaków z PSP i OSP
4.Msze św. Roratnie w środę i sobotę o godz. 7.00. W sobotę na ostatnie roraty zapraszamy dzieci z zebranymi obrazkami.
5.Do nabycia są świece na stół wigilijny.
6.W środę od godziny 14.00 odwiedzimy chorych z sakramentami. Prosimy zgłaszać osoby chore w zakrystii.
7.Trwa czas spowiedzi rekolekcyjnej, dlatego na spisanie aktów chrzcielnych zapraszamy w czwartek o godz. 16.00. Chrzest św. w Boże Narodzenie o godz. 11.00.
8.W tym tygodniu:
– w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.00
– w sobotę – 23 grudnia – dzień modlitwy w łączności z Męczennikami Podlaskimi z Pratulina. Bractwo Strażników Kościoła zapraszamy tego dnia do udziału we Mszy św. na godz. 17.00.
9.W najbliższą niedzielę – 24 grudnia- dzień wigilijny, z tej racji Mszy św. popołudniowej nie będzie. Zapraszamy na pasterkę o godz. 24.00, poprzedzać ją będzie jutrznia o godz. 23.30.
10.Poniedziałek Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Natomiast w II Dzień Świąt – 26 grudnia – Świętego Szczepana, Msze św. według porządku niedzielnego.
11.Dziękujemy wszystkim za tak liczne włączenie się w naszą parafialną akcje charytatywną, za złożone dary dla potrzebujących.
12.Dziękujemy za przyniesione prace konkursowe, które przeznaczone zostaną na kiermasz bożonarodzeniowy. Wręczenie nagród dla laureatów konkursu w drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 11.00.
13.Dzisiaj i w następną niedzielę przed kościołem młodzież będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód ze sprzedaży sianka i pierników w całości przeznaczony zostanie na potrzeby formacyjne dzieci i młodzieży.
14.Dziękujemy za roznoszenie opłatków i za składane ofiary na utrzymanie parafii.
15.Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości.
16.Przypominamy o religijnym przeżywaniu Wieczerzy Wigilijnej. Powinniśmy zacząć wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Pisma Świętego (Ewangelia według św. Łukasza) o Narodzeniu Jezusa, a także podzieleniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd.

 

image_printDrukuj