Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 r.

1.Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie. Dziękujemy księdzu misjonarzowi, Ojcu Wiesławowi Zielonce, za wygłoszenie Słowa Bożego. Ksiądz misjonarz rozprowadza kalendarze misyjne Oblatów Maryi Niepokalanej. Dzisiaj również Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 17.00.
2.Msze św. Roratnie w środy i soboty o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w roratach, podczas których rozdawane są naklejki. Dla najbardziej wytrwałych przewidziane zostały skromne upominki.
3.Pod chórem rozprowadzane są świece na stół wigilijny. Koszt w zależności od wielkości 10, 15, 20 i 30 zł.
4.W tym tygodniu:
– w środę Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.00
w piątek – 15 grudnia – rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Aleksy Romańczuk z Białorusi. Trwać będą do niedzieli. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i w sobotę podczas każdej Mszy Św. Szczegółowy program rekolekcji został wywieszony w gablocie.
5.Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie bożonarodzeniowym na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Prosimy o wykonanie bombki, choinki lub stroika bożonarodzeniowego. Prace należy składać do 15 grudnia u ks. Adriana lub Pań katechetek. Więcej szczegółów na plakacie zamieszczonym w gablocie, stronie internetowej.
6.Do 17 grudnia w naszej parafii organizujemy jest zbiórkę żywności o długim terminie ważności oraz środków higienicznych i chemicznych. Dary można składać w kościele przy ołtarzach bocznych. Produkty zostaną przekazane dla osób potrzebujących.
7.Przez dwie kolejne niedziele pod chórem młodzież będzie rozprowadzała poświęcone sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód ze sprzedaży sianka i pierników w całości przeznaczony zostanie na potrzeby formacyjne dzieci i młodzieży.
8.Dziękujemy za roznoszenie opłatków i za składane ofiary na utrzymanie parafii.
9.Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości
10.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
– Jacek Płowaś, lat 41 z Ustrzeszy,
– Krystyna Wołek, lat 80 z ul. Lipińskiego,
– Elżbieta Koczkodaj, lat 76 ze Zbulitowa
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

image_printDrukuj