Ogłoszenia parafialne 03.12.2023 r.

1.Dzisiaj I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.11.00, natomiast o godz. 10.00 – konferencja dla Kółek Żywego Różańca.
2.Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. Roratnie w środy i soboty o godz. 7.00.
3.Świeca wigilijna – Dzieło Caritas jako pomoc dzieciom – rozprowadzają ministranci.
4.W tym tygodniu:
w poniedziałek – Św. Barbary, modlimy się w intencji górników
w środę – Nowenna do MBNP przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.00
w czwartek – I miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
w piątek8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików – zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców. Bezpośrednio po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona ze śpiewem scholii. Następnie odmówimy wspólnie różaniec. Oddajmy cześć Jezusowi przez ręce Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
– w najbliższą niedzielę – przyjedzie do nas Ojciec Wiesław Zielonka z kalendarzami Maryjnymi – niedziela misyjna. O godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę
5.Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie bożonarodzeniowym na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Prosimy o wykonanie bombki, choinki lub stroika bożonarodzeniowego. Prace należy składać do 15 grudnia u ks. Adriana lub Pań katechetek. Prace zostaną przekazane na kiermasz charytatywny. Więcej szczegółów na plakacie zamieszczonym w gablocie, stronie internetowej.
6.Od dzisiaj do 17 grudnia w naszej parafii organizowana jest zbiórka żywności o długim terminie ważności oraz środków higienicznych i chemicznych. Dary można składać w kościele przy ołtarzach bocznych. Produkty zostaną przekazane dla osób potrzebujących.
7.Dziękuję za roznoszenie opłatków i za składane ofiary na utrzymanie parafii.
8.Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Katolickie Echo Podlasie i Trwajcie w miłości
9.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
– Maria Borysiuk, lat 72 z ul. Broniewskiego,
– Piotr Sałaj, lat 32 z ul. Podlaskiej,
– Albin Juszczyński, lat 86 z ul. Wisznickiej
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

image_printDrukuj