lipiec 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 niedziela zwykła – 28 lipca 2024

  1. Dziś 17 niedziela zwykła. Pozdrawiamy gości spędzających wakacje i urlopy na terenie naszej parafii. Niech  ten czas będzie   błogosławiony dla ducha i ciała.
  2. Dziś po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo podróżujących z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary składane przy tej okazji, jak co roku, przeznaczone są na zakup samochodów na misje. Zaś Wieczorem, na godz.30, zapraszamy wszystkich!(seniorów, rodziców i dzieci) na plenerowy seans filmowy przy naszym kościele (130 miejsc siedzących – leżaki). Będzie wyświetlany film produkcji amerykańskiej pt. „Bezcenny dar”.  
  3. W tym tygodniu:
    – w środę – nowenna do MBNP o 17.45 a potem msza św. o godz. 18 w intencji uczestników nowenny i w intencjach.
    -w I czwartek od godz. 17.00 zapraszamy na  adorację przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
    – w I piątek  nabożeństwa do NSPJ o godz. 7 i 18. Od godz. 17.30  modlitwa wypominkowa z koronką do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd do chorych o godz. 9.
    – w I sobotę
    nabożeństwa do NMP o godz. 7 i od 17 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona prze Legion Maryi.
    – w najbliższą I niedziela spotkanie z Kółkami Różańcowymi o godz. 10, a po mszy św. o godz. 11 adoracja  i procesja eucharystyczna.
  4. W czwartek rozpocznie się miesiąc sierpień szczególnie poświęcony Maryi(pielgrzymki), ale pełen także rocznic związanych z tragiczną historią Polski(Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą). Dlatego min. Kościół wzywa nas do dobrowolnej abstynencji od alkoholu w tym miesiącu. Podejmijmy ja dobrowolnie.
  5. W dniach 23, 24, i 25 sierpnia Proboszcz organizuje pielgrzymkę. W programie:  Sanktuarium na Górze  św. Anny – Sanktuarium Maryjne Królowej Rodzin w Wambirzycach – Sanktuarium MB Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie – Wrocław(zwiedzanie  Starego  Miasta i  Panoramy Racławickiej) – Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Koszt 750 zł(opieka duchowa, przewodnik, bilety wstępu, ubezpieczenie i wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania i obiad) . Informacje i  zapisy  w zakrystii.
  6. Zbliża się 44 Piesza Pielgrzymka Podlaskiej na Jasną Górę Z Radzynia Podlaskiego Pątnicy wyruszą 3 sierpnia po Mszy św. o 6 z Sanktuarium MBNP. Przygotowania do Pielgrzymki naszej grupy radzyńskiej w Parafii Trójcy Świętej 31 lipca, 1 i 2 sierpnia z Mszą św. o godz. 18.00. Zapisy na Pielgrzymkę 1 i 2 sierpnia w godz. 16 – 17.45 w Parafii Trójcy Świętej. Zachęcamy do pójścia z pokłonem do Matki Bożej. Pozostających w domu zachęcamy do Pielgrzymki Duchowej. W naszej parafii w sobotę  Apel Jasnogórski o godz. 18,w niedzielę o godz. 17 a od 5 do 14 sierpnia Msza św. popołudniowa w zwykłe dni o godz. 20 i Apel.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Zap II = Sebastian Gruba z Maruszewica, par. Borki  i Weronika Panasz – Gruba,   z ul. Dębowej, par. tutejszej, oboje zw. cywilnie. Zap III =  Mirosław Andrzej Kościuczyk, stanu wolnego z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza i Zofia Ewa Cioma,  panna z Namysłowa, par. pw. św. Piotra i Pawła. Kto wie o przeszkodach miedzy nimi  niech zgłosi to w kancelarii parafialnej.
  8. Polecamy prasy katolicką: nowy numer Echa Katolickiego, Trwajcie w miłości,
  9. Myśl pozytywna na najbliższy tydzień: ”Tylko dzięki dawaniu będziemy w stanie otrzymać więcej niż już mamy”

image_printDrukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 niedziela zwykła – 28 lipca 2024 Read More »

Intencje Mszy Świętych Od 29 lipca do 04 sierpnia 2024 roku

# Poniedziałek – 29 lipca  

  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 07.00 – + Józefa Koczkodaja of. Córki Elżbieta i Anna
  • 07.00 – + Halinę Kawkę w 30 dzień od śmierci of. Uczestnicy pogrzebu
  • 18.00 – + Aleksandra Szczepaniuka
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę of. Rodzina Długoszów i Marciniuków

# Wtorek – 30 lipca

  • 07.00 – + Władysława, zm. rodziców obojga stron
  • 07.00 – Dzięk. – błag. w 94 r. urodzin Genowefy
  • 18.00 – Dzięk. – błag. w 30 r. ślubu Anny i Grzegorza Domańskich

# Środa – 31 lipca

  • 07.00 – + Genowefę w 7 r. śm., zm. dziadków: Joannę i Pawła zm. z rodz. Hasiuków i Szczurów
  • 07.00 – + Mirosława Madeja w 3 r. śm.
  • 18.00 – W intencji uczestników Nowenny do MBNP i w ich intencjach of. Składkowa
  • 18.00 – + Józefa, Agnieszkę, Józefa, zm. z rodz. Furlepów

# Czwartek – 01 sierpnia

  • 07.00 – + Józefa Koczkodaja of. Marek z rodziną
  • 07.00 – + Krystynę Zielińską of. Syn Leszek z rodziną
  • 18.00 – O nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
  • 18.00 – + Romana Smolenia
  • 18.00 – + Henrykę Sidor – gregorianka

# Piątek – 02 sierpnia

  • 07.00 – + Mariannę Grochowską of. Chrześnica Ewa
  • 07.00 – + Henrykę Sidor – gregorianka
  • 18.00 – + Mariannę i Stanisława, Jolantę i Ryszarda Cioków
  • 18.00 – + Edwarda Musiejuka of. Córka

# Sobota – 03 sierpnia

  • 07.00 – + Józefę, Zygmunta, Jana, zm. z rodz. Karpyszów i Spusiów
  • 07.00 – + Henrykę Sidor – gregorianka
  • 16.00 – Ślub
  • 18.00  – Wynagradzająca NSNMP
  • 18.00 – + Elżbietę Mazur of. mama Henryka

# Niedziela – 04 sierpnia

  • 07.00 – + Zofię, Jana, Jerzego i Piotra Frączków
  • 07.00 – + Janinę, Piotra, Ryszarda i zm. z rodz. Bobrów, Janinę, Jana i Mariana Siebielec i zm. z rodz. Siebielców
  • 09.00 – + Irenę Daniluk of. Rodzina Pykaczów
  • 09.00 – + Sabinę, Jakuba, Eugenię, Czesława i Cezarego
  • 09.00 – + Henrykę Sidor – gregorianka
  • 11.00 – Za parafian
  • 11.00  – Dzięk. – błag. w 70 r. urodzin Anny of. Dzieci z rodzinami
  • 11.00 – + Zygmunta Jenczylika w 10 r. sm.
  • 17.00 – Dzięk. – błag. w 18 r. urodzin Magdy of. Rodzice Renata i Marek

image_printDrukuj

Intencje Mszy Świętych Od 29 lipca do 04 sierpnia 2024 roku Read More »

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 niedziela zwykła – 21 lipca  2024   

  1. Dziś 16 niedziela zwykła. Pozdrawiamy wszystkich gości spędzających wakacje i urlopy na terenie naszej parafii.  Życzymy, aby ten okres był czasem błogosławionym dla ducha i ciała.
  2. We wtorek spotkanie Bractwa Strażników Kościoła po mszy św. o 18.00.
  3. W środę nowenna do MBNP o 17.45 a potem msza św. o godz. 18 w intencji uczestników nowenny i w intencjach.
  4. Trwa Nowenna do św. Anny. Msza św. z nowenną codziennie o 18.00.
  5. Przeżywając uroczystości odpustowe  pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Możemy ich polecać w modlitwach wypominkowych. Prosimy o pomoc w zbieraniu wypominek w środę, czwartek i piątek – dzień odpustowy. Zapraszamy do zapisu na dyżury  w zakrystii. Prośbę  kierujemy do Radnych Parafialnych, Bractwa Strażników Kościoła, Legionu Maryi, Kółek Różańcowych,  Złotej Róży, Margarytek i wszystkich chętnych.
  6. W piątek, na starym cmentarzu, Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. Sumę Odpustową o 12 odprawi Ks. kanonik Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin.  Program Uroczystości:

7.00 – Msza św. w kościele parafialnym.  8.30 – 9.00 – modlitwa wypominkowa na cmentarzu     9.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej odprawiana przez księży pochodzących z Radzynia.  10.30-11.30 – Różaniec wypominkowy,  12.00Msza św. Odpustowa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem do św. Anny.  17.30 – Nieszpory żałobne. 18.00 – Msza św. w kaplicy cmentarnej. Po każdej mszy św. będzie możliwość poświęcenia pomników. Ze względu na odpust jest dyspensa dla parafian i gości od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  1. Na cmentarzu komunalnym Msze św. odprawiają się o 10.30 i 16.00.
  2. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo podróżujących z racji obchodzonego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie będzie po każdej mszy św. Ofiary składane przy tej okazji, jak co roku, przeznaczone są na zakup samochodów na misje.
  3. Za tydzień, na godz.30, zapraszamy wszystkich!(seniorów, rodziców i dzieci) na plenerowy seans filmowy przy naszym kościele (130 miejsc siedzących – leżaki). Będzie wyświetlany film produkcji amerykańskiej pt. „Bezcenny dar”
  4. Biskup Kazimierz Gurda zaprasza w dniu 28 lipca do Parczewa na Diecezjalna Pielgrzymkę Dziadków i Teściów pod hasłem: „ Docenić starość”
  5. Zapowiedzi przedślubne: Zap I = Sebastian Gruba z Maruszewica, par. Borki i Weronika Panasz,   z ul. Dębowej, par. tutejszej, oboje zw. cywilnie. Zap II =  Mirosław Andrzej Kościuczyk, stanu wolnego z ul. Podlaskiej, parafia tutejsza i Zofia Ewa Cioma,  panna z Namysłowa, par. pw. św. Piotra i Pawła. Kto wie o przeszkodach miedzy nimi  niech zgłosi to w kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasy katolicką: nowy numer Echa Katolickiego, Trwajcie w miłości,
  7. Myśl pozytywna na najbliższy tydzień: ”Oddaj Bogu swoje słabości a On da Ci siłę, której potrzebujesz”

image_printDrukuj

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 niedziela zwykła – 21 lipca  2024    Read More »

Intencje Mszy Świętych Od 22 lipca do 28 lipca 2024 roku

# Poniedziałek – 22 lipca  

  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 07.00 – + Mariannę Grochowską of. Bratowa Aniela z rodziną
  • 18.00 – Dzięk. – błag. w 29 r. ślubu Beaty i Dariusza
  • 18.00 – + Marcina Listopadzkiego of. Sąsiedzi z ul. Słowackiego

# Wtorek – 23 lipca

  • 07.00 – + Mariannę Paszkowską of. Sołtys wraz z mieszkańcami Stasinowa
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – + Za zmarłych polecanych w wypominkach
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę of. Siostry Krystyny i rodziny Kowalskich

# Środa – 24 lipca

  • 07.00 – Dzięk. – błag. z racji imienin Krystyny
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – W intencji uczestników Nowenny do MBNP i w ich intencjach of. Składkowa
  • 18.00 – + Krzysztofa Mucharzewskiego (z racji imienin) of. Żona z dziećmi
  • 18.00 – + Hieronima Frankowskiego w 12 r. śm. of. Roman Frankowski

# Czwartek – 25 lipca

  • 07.00 – + Józefę i Apolinarego, zm. rodziców obojga stron, brata Piotra
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – Dzięk. – błag. w 24 r. urodzin Jakuba
  • 18.00 –                                                                            of. Monika Burdon

# Piątek – 26 lipca Odpust Parafialny

  • 07.00 – + Annę Mazurek
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 09.00 – + Stanisławę i Jana, zm. dziadków Lisieckich i Pająków, Mateusza Kaczkę
  • 09.00 – + Annę i Józefę, zm. z rodz. Lewczuków
  • 12.00 – Za Parafian
  • 18.00 – + Waldemara Sezoniuka

# Sobota – 27 lipca

  • 07.00 – + Stanisława i Mariannę Czuryłów, zm. rodziców obojga stron
  • 07.00 – + Kazimierza Gila w 12 r. śm.
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00  – + Annę Szczupłowską
  • 18.00 – + Rodziców: Jana i Józefę, brata Jerzego, zm. dziadków obojga stron, Kasię
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę w 2 miesiąc po śmierci of. Siostra Anna z rodziną

# Niedziela – 28 lipca

  • 07.00 – + Tomasza i Mirosława w 28 r. śm. Kaliszuków
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 09.00 – + Jana w 5 r. śm i Halinę Marciniuków
  • 09.00 – + Jerzego, Zygmunta, Włodzimierza, Elżbietę, Aleksandra i ich rodziców
  • 11.00 – Za parafian
  • 11.00  – Dzięk. – błag. w 70 r. urodzin Antoniego Kudzio
  • 11.00  – Dzięk. – błag. w 18 r. urodzin Klaudii of. Rodzice
  • 17.00 – + Wiktorię i Józefa Niedzielów, Krystynę i Władysława Piwońskich

image_printDrukuj

Intencje Mszy Świętych Od 22 lipca do 28 lipca 2024 roku Read More »

Intencje Mszy Świętych Od 15 lipca do 21 lipca 2024 roku

 

# Poniedziałek – 15 lipca

 

  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 07.00 – + Elżbietę Mazur of. Chrzestny Wiesław
  • 18.00 – + Kazimierz Świcia of. Rodzina Cioków
  • 18.00 – + Genowefę Gos of. Chrześnica Jadwiga z rodziną

# Wtorek – 16 lipca

  • 07.00 – + Mariannę Paszkowską of. Rodziny Łubów, Wróblewskich i Marciniuków
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – + Halinę Domańską
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę of. Rodzina Gawłów
  • 18.00 – Dzięk. – błag. w 13 r. ślubu Katarzyny i Andrzeja Karwowskich of. mąż z córką

# Środa – 17 lipca

  • 07.00 – + Wandę Jawoszek of. Koleżanki emerytki ze SP w Białce
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 07.00 – Dzięk. –błag. o Boże błogosławieństwo dla wnuków: Poli, Stasia i Frania
  • 18.00 – Msza św. w intencji uczestników nowenny do MBNP i w ich intencjach of. Składkowa
  • 18.00 – Dzięk. – błag. z okazji urodzin i imienin mamy Anny

# Czwartek – 18 lipca

  • 07.00 – + Wandę Jawoszek of. Rodzina Łuczyńskich
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę of. Sąsiedzi
  • 18.00 – + Stanisława Pietruszkę

# Piątek – 19 lipca

  • 07.00 – + Eleonorę Leszczuk w 71 r. śm., Kazimierza, Henryka, Teofila, Mariannę, Jadwigę
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 18.00 – + Józefa Koczkodaja of. Rodzina Kłoczków i Mańków
  • 18.00 – + Marcina Listopadzkiego of. Żona z dziećmi

# Sobota – 20 lipca

  • 07.00 – + Krzysztofa i Otylię Koniaków
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 07.00 – Dzięk. – błag. w 51 r. ślubu Anny i Tadeusza Głowackich oraz o Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuków
  • 18.00 – + Rodziców: Annę i Czesława, zm. dziadków obojga stron
  • 18.00 – + Genowefę Gos of. Rodzina Muszyńskich, Dymowskich i Romanowskich

# Niedziela – 21 lipca

  • 07.00 – + Waldemara Pająka w 41 r. śm., i jego rodziców
  • 07.00 – Dzięk. – błag.  o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla ks. Henryka
  • 07.00 – + Ks. Witolda Ocha – gregorianka
  • 09.00  – + Jerzego w 5 r. śm., Tomasza, zm. z rodz. Kępów i Bielawskich
  • 09.00 – Dzięk. –błag. w 30 r. ślubu Agnieszki i Dariusza
  • 11.00 – Za parafian
  • 11.00  – Dzięk. – błag. w 30 r. ślubu Elżbiety i Zbigniewa Sidorów
  • 11.00  – Dzięk. – błag. w 18 r. urodzin Klaudii of. Rodzice
  • 17.00 – + Mikołaja Stradczuka, zm. z rodz. Stradczuków
  • 17.00 – Dzięk. – błag. w 18 r. urodzin Aleksandra of. Rodzice

image_printDrukuj

Intencje Mszy Świętych Od 15 lipca do 21 lipca 2024 roku Read More »