Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 19. czerwca 2022 r.

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną dzieci komunijne i wszystkie inne pragnące wziąć udział w procesji
 2. W ciągu tygodnia:
  • w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.
  • w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiona na 23 czerwca, tego dnia jest poświęcenie wianuszków.
  • w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Msze św o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 Błogosławieństwo Dzieci.
  • w piątek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego 2021/2022.
  • w sobotę Święto Niepokalanego Serca N.M.P. – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 3. W najbliższą niedzielę chrzty o godz. 11.00. Spisywanie aktów chrztu i konferencja chrzcielna w piątek po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.00
 4. W.S.D. w Siedlcach Opolu Nowym organizuje rekolekcje powołaniowe w dniach 24 – 26 czerwca. Przyjmujemy i czekamy na zgłoszenia od chłopców z byłych klas VIII, szkół średnich i studentów.
 5. Zapowiedzi przedślubne
 6. Czytajcie prasę katolicką
 7. W najbliższą niedzielę w Parczewie Uroczystości Diecezjalne w Bazylice pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy o godz. 10.30 na zakończenie Roku Rodziny.
 8. Dziękujemy za ofiary.
 9. W dniu 8 maja b.r. Biskup Siedlecki powołał do istnienia Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej, którego celem jest kształcenie i formacja osób świeckich do duszpasterskiej posługi Kościoła wobec Rodzin. Interdyscyplinarne zajęcia pozwolą absolwentom podjąć posługę Doradcy życia rodzinnego w poradni rodzinnej, włączyć się w posługę w ruchach i stowarzyszeniach rodzin, bądź wesprzeć duszpasterzy w pracy z rodzinami w parafii. Zajęcia w Studium trwają dwa lata (25 zjazdów) w soboty od września do czerwca przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie. Udział jest płatny. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej w zakładce Studium Życia Rodzinnego – Rekrutacja http://drsiedlce.pl/rekrutacja/
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • Zbigniew Ponikowski kawaler z Adamowa par. Podwyższenia Krzyża Św. i Weronika Jędruszczak panna z Radzynia Podlaskiego ul. Słowackiego par. tutejszej – zapowiedź trzecia.
  • Krystian Stefaniak kawaler z Radzynia Podlaskiego ul. Sitkowskiego par. tutejszej i Magdalena Gomółka panna z Żakowoli Poprzecznej parafii Kąkolewnica – zapowiedź trzecia.